O nás

Marta & Jakub

Jsme nadšení sportovci. Naším cílem je trénovat s rozumem a toto poselství předávat dál. Zároveň jsme pár, který spojila láska k pohybu, pivu a dobrému jídlu. Jsme tým, který se navzájem doplňuje.

Jakub

Sport mě doprovázel od útlého dětství a můžu říct, že jsem si prošel téměř vším. Díky tomu jsem se sportu začal věnovat na profesní úrovni. Vystudoval jsem trenérství na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně a své znalosti předávám dál. V průběhu studia jsem získal trenérskou licenci cyklistiky a v praxi jsem ji uplatnil ve Favoritu a Dukle Brno. Zimu trávím na horách učením lyžování od nejmenších po nejstarší, ale prvenství patří běhu. Pět let jsem vedl běžecké tréninky ve skupině BehejBrno.com. Kdysi jsem byl aktivním hráčem squashe a golfu. Oboje jsem hrál v závodní třetí lize a v golfu jsem byl zároveň rozhodčím 3. třídy. Nyní se věnuji tréninkům běhu, individuálním tréninkům a výživě svých svěřenců.

Marta

Moje dětská hyperaktivita byla nezastavitelná a jediné co ji dokázalo zkrotit byla hra fotbalu s kluky na vesnickém hřišti. Dívčí fotbal pod Tatrami nebyl velmi populární, proto jsem se mu nevěnovala na vyšší úrovni, ale vyměnila jsem ho za volejbal. Jedenáct let jsem protančila v slovenských folklórních souborech na Slovensku, ale i v Brně. Zdravotní problémy mě donutily skončit s tancováním. Po zlepšení stavu kolen jsem se dostala do florbalového výběru univerzity a začala hrát 3. fotbalovou ligu žen. Tvrdé tréninky mi opět přivodily zranění a  opět mě vyřadily na rok ze hry. Na sport jsem nezanevřela a přičichla jsem k běhu, který jsem předtím opravdu neměla ráda. Díky trenérům, kteří lpěli především na našem zdraví jsem dokázala uběhnout svůj první půlmaraton bez bolestí a zranění dokonce s časem 1h 54 min. Během jsem si vyléčila dlouhá léta bolavá kolena, potkala jsem životní lásku a ztratila 15 kg váhy. Rozumné trénování mě neničí, ale posouvá mé limity dál. Dnes zaběhnu půlmaraton za 1:40:06 😉